Zprávy

Dětské šibřinky 2018

SDH Mostiště uspořádal již popáté dětské šibřinky, což je vlastně karneval, rej masek, velké veselí. Vyzdobený sál kulturního domu čekal 18. února 2018 na první příchozí masky. Letošní karneval byl na pirátské téma. Moderátorská trojice z DÓZY - střediska volného času Velké Meziříčí, v čele s Ilonou Záviškovou, roztančila děti i dospělé. Písničky se střídaly se soutěžemi o odměny. Samozřejmě nechyběla ani tombola, kde pro děti bylo nachystáno několik krásných cen. Když přišel hlad, v bufetu si mohli všichni dát oblíbený párek v rohlíku. 

I letošní dětské šibřinky byly vydařené, a to díky organizátorům a všem zúčastněným. Všem patří velké poděkování.

Odkaz na fotogalerii z akce se objeví po rozkliknutí nadpisu Dětské šibřinky 2018.

Masopust 2018

V Mostištích se již stalo tradicí konání Masopustního reje. V sobotu 3. 2. 2018 se kolem desáté ráno, začalo prostranství u hasičské zbrojnice plnit účastníky průvodu- Pepek námořník,kovboj, hroznové víno, pytle s moukou, solí nebo cukrem, Pipi dlouhá punčocha, Kruela de Vill, hrůzu naháněla zombie nevěsta a z pohádky dorazili Šmoulové nebo Sněhurka se svými trpaslíky, byl tu také kužel, žirafa a další povedené masky. Vše dokumentoval Martin Netolický.

Trojice muzikantů nám po celý den vyhrávala do kroku, takže tancoval každý, kdo mohl. Masopustní průvod se vydal na rejdy po jednotlivých chalupách. V každé, kterou jsme navštívili, nás čekalo milé přivítání a pohoštění. Opět se potvrdilo, že mostišťské hospodyňky opravdu umí. Koblížky se rozplývaly na jazyku, na "spláchnutí" něco ostřejšího také přišlo vhod.

Zkrátka v Mostištích to žije! Díky sboru dobrovolných hasičů se masopust opravdu vydařil. Všem zúčastněným díky.

Jak se to všechno seběhlo, můžete shlédnout ve fotogalerii, která se zobrazí po rozkliknutí nadpisu Masopust 2018.

Pozor na podvodníky s energiemi !

Znovu upozorňujeme občany na maximální opatrnost při jednání s podomními prodejci energií a podobnými podvodníky, kteří se bohužel nevyhýbají ani naší obci. Vymýšlejí stále nové finty a kličky, jejichž cílem je vždycky jejich vlastní obohacení. Připojuji několik odkazů na články, v nichž si o některých jejich podvodných praktikách můžete přečíst víc.

Číst dál: Pozor na podvodníky s energiemi !