Traktorové závody

3.říjen 2015

Sobotní odpoledne v Mostištích proběhly velké závody v traktoru. Našlo se třináct odvážlivců – traktoristů, kteří předvedli své umění v jízdě v traktoru vpřed ale hlavně při couvání s vlečkou.

Dráha byla těžká ale ukázalo se, že to jsou opravdu zkušení traktoristé a jízdu zvládli skvěle. Pak proběhl slalom žen proti mužům v jízdě na kotouči v holínkách. Myslím, že u této disciplíny se opravdu všichni pobavili. Následoval souboj kdo je rychlejší traktor nebo JZD pracovník v holínkách s kotoučem. Navečer si všichni mohli opéct špekáčky a posedět u ohně. Spousta lidí vzala tuto akci opravdu vážně a přišli v montérkách, zástěrách, s šátky a v holínkách. Ani děti nepřišly zkrátka a mohly se svézt v elektrických autíčkách a na malých traktůrkách. V šenku bylo připraveno spousta pití, výborný guláš a pro děti třeba kakao z domácího mlíčka. Užít si krásné slunečné odpoledne přišlo přes dvě stě lidí a bylo vidět, že akce je opravdu zaujala.

Výsledky:

NEJLEPŠÍ TRAKTORISTA MOSTIŠŤ 2015 – Fanda Burian

Soutěž v běhu s kotoučem v holínkách žen proti mužům těsně vyhráli – muži 

Souboj kdo je rychlejší traktor nebo pracovník JZD v holínkách – nerozhodně

Děkuji všem v šenku Marceli a Pepovi Požárovým, Lence Požárové, Stáni a Davidu Dřímalovým, Radkovi a Janičce Badalíkovým, dále silné trojce traktorové Jardovi Požárovi, mému manželovi Pepovi Netolickému a zapisovatelce Evči Pospíšilové.